
GKS Krzemieniewo - GKS Tęcza - Osa Osieczna
Zapowiedź meczu
24 sierpnia ( niedziela )
godz. 15.00
Stadion w Pawłowicach
Już w najbliższą niedzielę czekają nas kolejne emocje piłkarskie! Tego dnia, na boisku w Pawłowicach, w ramach drugiej kolejki rozgrywek spotkają się GKS Krzemieniewo i GKS Tęcza - Osa Osieczna.
Dla drużyny przyjezdnej będzie to pierwszy mecz w tym sezonie, gdyż spotkanie pierwszej kolejki z Kormoranem Święciechowa zostało przełożone na 16 listopada.
A co słychać w obozie naszego niedzielnego rywala?
- Na chwilę obecną nie stawiamy sobie konkretnych celów dotyczących sezonu, bo to często paraliżuje i wiąże nogi. Sparingi nigdy do końca nie pokazują, na co stać drużynę. Myślę, iż dopiero po rozegraniu pierwszej rundy można sobie wyznaczyć jakiś konkretny cel. Na chwilę obecną chcemy grać, aby wygrać każdy kolejny mecz, bez względu na to, czy gramy u siebie, czy na wyjeździe – mówi prezes Tęczy - Osy Osieczna, Arkadiusz Piotrowski.
Do drużyny doszło tylko czterech nowych piłkarzy: Jakub i Mikołaj Prałatowie z Błękitnych Kąkolewo, Paweł Schulz (grał w juniorach GKS Krzemieniewo) i Adam Majchrzak, który wrócił po przerwie, a którego ostatnim klubem była Kania Gostyń. – Jestem zdania, iż nie da się szybko zrobić dobrze grającej drużyny, do której trafi nagle zbyt duża liczba nowych zawodników. My już to swego czasu przerabialiśmy w „okręgówce”. To fajnie wygląda tylko na papierze. Myślę, iż można dołączyć do ekipy maksymalnie trzech piłkarzy, aby nie było uszczerbku dla gry i funkcjonowania zespołu – mówi prezes Tęczy.
W okresie przygotowawczym piłkarze Osy rozegrali cztery spotkania. Dwa mecze wygrali : z Rywalem -Ewmar Kurza Góra (2:1) i Promieniem Krzywiń (2:0) i dwa mecze przegrali: z Koroną Czernina (2:3) i MKS Pogonią Góra (1:3). Formą strzelecką w sparingach błysnął Marcin Nowicki, który zaaplikował rywalom 4 bramki.
- Jestem zadowolony z okresu przygotowawczego. Frekwencja na treningach i meczach była zadowalająca i dostosowana do obowiązków zawodowych naszych piłkarzy. Jestem też zadowolony ze sparingpartnerów, zwłaszcza tych z grupy dolnośląskiej, którzy grali naprawdę dobrą piłkę. Myślę, iż oprócz tych kilku sparingów, na lepsze zgranie ekipy potrzeba jeszcze kilku kolejek w sezonie. Żaden sparing, w którym testuje się ustawienia zawodników i taktykę, nie zastąpi spotkań o punkty – podsumowuje prezes Piotrowski

Spotkania GIEKSY z Krzemieniewa i Osiecznej to zawsze walka o każdą piłkę.
Zdjęcie z inauguracji rundy wiosennej 2013/14 -
GKS Krzemieniewo - GKS Tęcza - Osa Osieczna ( 0:1 )
A jak prezes naszego najbliższego rywala ocenia GKS Krzemieniewo?
- Będzie wam trudno awansować w tym roku. Liga będzie naprawdę bardzo wyrównana, a każde potknięcie będzie decydować o awansie. Myślę, iż jeśli utrzymacie ten skład, to możecie śmiało powalczyć o awans, ale w przyszłym sezonie. Za głównego faworyta rozgrywek uznaję Wielkopolankę Szelejewo, a Pelikan Dębno Polskie, może okazać się czarnym koniem rozgrywek – ocenia Arkadiusz Piotrowski.
W zespole z Osiecznej nie wystąpi jej czołowy strzelec – Dariusz Owsianny, który będzie pauzował za czerwoną kartkę.
W ostatnim sezonie mecze przeciwko tej drużynie należały do bardzo zaciętych i wyrównanych. W rundzie jesiennej wygraliśmy w Osiecznie 1:0, aby w rewanżu na wiosnę przegrać u siebie 0:1.

Zdjęcia z meczu w rundzie wiosennej, w którym nie zabrakło ostrych starć. Oby tym razem obyło się bez kontuzji piłkarzy obu zespołów.