Awdaniec Pakosław - GKS Krzemieniewo

1:2

(0:0)

W 10. kolejce spotkań zagraliśmy na wyjeździe z Awdańcem Pakosław.

Nasz sobotni rywal, to aktualnie zespół środka tabeli, jednak ze sporymi szansami na to, aby "chwycić" ligową czołówkę.

Przed spotkaniem z GKS-em, Awdaniec miał na koncie 4 zwycięstwa - w tym to najbardziej okazałe i zaskakujące z Gromem Czacz u siebie (7:0), 2 bezbramkowe remisy i 3 ligowe porażki.

O tym, iż ekipa z Pakosławia to bardzo solidny zespół, niech świadczą ich miejsca w trzech minionych sezonach: sezon 2015/16 - 4. miejsce, sezon 2014/15 - 2. miejsce i sezon 2013/14 - 5. miejsce.

Najlepszymi strzelcami zespołu są: Marcin Stachowiak (5 goli) i Wojciech Cieplik (4 gole).

Zmiany:

50' Śląski za Kajocha

52' Rosik za Dryję

58' D.Kaczmarek za Ratajczaka

70' Hądzlik za Buśkiewicza

Awdaniec Pakosław - GKS Krzemieniewo 1:2 (0:0)

3 punkty zdobyte. GKS nadal w fotelu lidera.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek, choć piłkarze "Gieksy" stworzyli kilka dobrych okazji. W 13. minucie w stronę pola karnego rywala napędził się Kacper Kaczmarek. Kapitan naszej ekipy podał do znajdującego się w środku pola karnego Dryji, a ten oddał mocny strzał, jednak na trasie lotu piłki znalazł się obrońca z Pakosławia. Futbolówka wróciła pod nogi Dryji, ten wysunął ją sobie...ale sędzia liniowy uznał, że było to podanie do Kaczmarka, znajdującego się na spalonym. Kilka minut później piłkarze ponownie wlali nadzieję w serca kibiców, którzy przybyli z Krzemieniewa. Szymon Bzdęga rozpędził się na lewym skrzydle i dośrodkował do Kacpra Kaczmarka, który za mocno uderzył i piłka poszybowała ponad poprzeczkę. W 27. minucie szansę na zmianę wyniku mieli gospodarze. Mateusz Galon poślizgnął się na murawie, co wykorzystał piłkarz pakosławskiego Awdańca - uderzył jednak za mocno i piłka przeleciała nad bramką. Miejscowi oddali kolejny strzał kilka minut później, ale sędzia podniósł chorągiewkę, oznaczającą spalony.

Po bezbramkowej pierwszej połowie spotkania, piłkarze nadrobili zaległości w drugiej odsłonie meczu. Tuż po gwizdku głównego arbitra, Krzemieniewo ruszyło na bramkę rywala i wywalczyło rzut rożny. Mateusz Galon dośrodkował tuż przed bramkę przeciwnika, a tam znalazł się Michał Ratajczak, który umieścił futbolówkę w siatce. Na odpowiedź Pakosławia nie trzeba było długo czekać. W 56. minucie miejscowi przedarli się w nasze pole karne i wyrównali wynik spotkania. Piłkarze "Gieksy" naciskali do końca, aż wreszcie w 73. minucie Szymon Bzdęga przechylił szalę zwycięstwa w stronę GKS-u Krzemieniewo. Do końcowego gwizdka gospodarze próbowali odrobić wynik, jednak to częściej przyjezdni byli w posiadani piłki i wywieźli 3 punkty z Pakosławia.

Zdobycie pełnej puli punktów w dzisiejszym spotkaniu pozwoliło drużynie z Krzemieniewa utrzymać się w fotelu lidera. Po piętach depcze jednak wciąż zespół z Kąkolewa, który traci do GKS-u zaledwie jedno "oczko". W przyszłym tygodniu w Pawłowicach zapowiada się więc arcyciekawe starcie - lidera i wicelidera tabeli.

Relacja ze spotkania - Aleksandra Jankowska - Dziękujemy!!

Bramki i asysty:

47' Michał Ratajczak (asysta Mateusz Galon) (0:1)

56' Bartosz Krenc (1:1)

73' Szymon Bzdęga (asysta Krystian Śląski) (1:2)

Pomeczowa wypowiedź:

Robert Kuczyk, trener GKS Krzemieniewo

- Jeśli gramy dobrze w defensywie, to wygrywamy mecze - i to się sprawdza. Pakosław w pierwszej połowie zagrał lepiej od nas i miał lepsze okazje. My niepotrzebnie graliśmy długimi piłkami i to w dodatku pod wiatr. W drugiej połowie graliśmy już dołem i byliśmy drużyną lepszą. Przy bramce dla Awdańca niestety przysnął Bolo i Kuba. Cieszy powrót do bramki Musielaka, bo to zawsze duży komfort dla zespołu, gdy możemy korzystać z dwóch dobrych bramkarzy.