Wygrana z Pelikanem Dębno Polskie

• autor: mrc1899, 2016-09-19 19:32

Festiwal strzelecki "Gieksy"

GKS Krzemieniewo - Pelikan Dębno Polskie

W 6. kolejce spotkań na stadionie w Pawłowicach podejmowaliśmy zespół Pelikana Dębno Polskie.

Nasi przeciwnicy nie mogą zaliczyć początku obecnego sezonu do udanego, gdyż zbieranie punktów idzie im wyjątkowo mozolnie. "Pelikany" nie wygrały jeszcze żadnego spotkania, a zdążyły już poczuć smak 3 porażek - 2:1 w Belęcinie i w meczach u siebie z Lwem Pogorzela (0:3) i Gromem Czacz (2:3). Jedyną zdobycz punktową przyniosły im dwa remisy, ale za to na trudnych wyjazdach - z Awdańcem w Pakosławiu (0:0) i Koroną w Wilkowicach (2:2). Przeciwnicy nie grzeszą również skutecznością, gdyż w pięciu dotychczasowych meczach strzelili raptem 5 goli.

Drużyna Pelikana to ewidentnie zespół, który nam "leży". W poprzednim sezonie z tym rywalem odnieśliśmy dwa zwycięstwa

Runda jesienna 2015/16

Pelikan Dębno Polskie - GKS Krzemieniewo 1:2 (Michał Ratajczak, Adam Przytuła)

Runda wiosenna 2015/16

GKS Krzemieniewo - Pelikan Dębno Polskie 5:0 (S.Kajoch, Ratajczak 2x, Siniecki, Piech)

GKS w niedzielnym spotkaniu zagrał w następującym składzie i ustawieniu:

Dryja - K.Kaczmarek (k)

Buśkiewicz - D.Tomczak - M.Kajoch - D.Kaczmarek

Rosik - Matuszewski - Siniecki - Łukaszewski

Chwat

Zmiany:

46' Śląski za Tomczaka

65' Bzdęga za Buśkiewicza

70' Hądzlik za Kajocha

73' Ratajczak za D.Kaczmarka

GKS Krzemieniewo - Pelikan Dębno Polskie

6:0 (3:0)

Kolejny mecz w tym sezonie rozpoczęliśmy od szybko zdobytej bramki. Goście próbujący zagrozić naszej bramce nadziali się na kontrę naszej ekipy. Długą piłkę na napastników zagrał Kajoch, a Dryja oszukał defensywę Pelikana i zdobył bramkę z bliskiej odległości. Zawodnicy gości byli, zwłaszcza w pierwszej połowie, bardzo groźni, lecz albo brakowało im precyzji, albo dobrze interweniował Chwat. Bramka na 2:0 to gol samobójczy strzelony po dwójkowej akcji Dryja - Kacper Kaczmarek. Jeszcze przed przerwą licznie zgromadzeni kibice zobaczyli trzecią bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Kajoch, a bramkę głową zdobył Kacper Kaczmarek.

W drugiej połowie zespół spod Rawicza ewidentnie opadł z sił i nie był już równorzędnym przeciwnikiem. Trener Kuczyk dość szybko wykorzystał cztery zmiany i kolejne ataki GKS-u przynosiły zagrożenie pod bramką naszych przeciwników. Na 4:0 trafił Dryja, który wykorzystał dośrodkowanie Łukaszewskiego. Nasi zawodnicy mieli kilka naprawdę znakomitych sytuacji, lecz zabrakło w nich spokoju i pewnego wykorzystania dobrych podań. Piąta bramka to popis Hądzlika, który minął dwóch obrońców i z bliska ośmieszył bramkarza. Chwilę później Wojtek zaliczył asystę przy drugiej tego dnia bramce Kacpra Kaczmarka.

2' Dryja (asysta Kajoch)

33' samobójcza (asysta K.Kaczmarek)

43' K.Kaczmarek (asysta Kajoch)

70' Dryja (asysta Łukaszewski)

74' Hądzlik (asysta Ratajczak)

76' K.Kaczmarek (asysta Hądzlik)

Pomeczowe wypowiedzi:

Robert Kuczyk - trener GKS-u Krzemieniewo

- Mimo wysokiego wyniku, muszę przyznać, iż zespół z Dębna był jednym z lepszych przeciwników z jakimi spotkaliśmy się w tym sezonie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Jestem wręcz zdziwiony, iż zajmują tak odległe miejsce w tabeli. Dobrze radzili sobie z pressingiem, z wymianą piłki, nie wybijali jej na oślep. Rywale mieli też swoje okazje bramkowe. Niestety my tę pierwszą połowę, mimo strzelenia trzech goli, mieliśmy słabszą. Był u nas widoczny problem z wymianą podań, a wynik trzymali świetni napastnicy - Kaczmarek z Dryją i obrońca Olek Matuszewski. Druga połowa była już lepsza w naszym wykonaniu. Polepszyła się gra piłką dołem. Fajnie w mecz weszli też Hądzlik i Śląski. W drugiej połowie przeciwnicy ewidentnie opadli już z sił, co dobrze wykorzystaliśmy.

Łukasz Bojdo, trener Pelikana Dębno Polskie

- Wbrew pozorom, to my prowadziliśmy grę, ale bramki strzelali gospodarze. Nawet oni dziwili się, ze gramy dobrze, a przegrywamy mecze. mimo wszystko dziękuję chłopakom za to, że są i że mogę na nich liczyć. W końcu zaczniemy wygrywać, wszyscy w to głęboko wierzymy. (Źródło: Życie Rawicza)

Kilkanaście fotek z meczu znajduje się na fanpage'u seniorskiej drużyny GKS-u Krzemieniewo na Facebooku.

Zapraszamy do polubienia!

autor: ~kibic 2016-09-21 10:50:27

avatar a dlaczego wasz prezes mimo dobrego meczu was krytykowal na trybunach czy cos jest nie tak w klubie

autor: ~ds 2016-09-21 21:39:34