2:2

(2:0)

W 22. kolejce spotkań na boisku w Pawłowicach podejmowaliśmy zespół Wielkopolanki Szelejewo.

Nasz przeciwnik z całą pewnością nie zalicza obecnego sezonu do udanych.

Przed meczem z nami ekipa z Szelejewa miała na koncie zaledwie 16 punktów, co sprawia, iż plasuje się w dolnych rejonach tabeli.

W dotychczasowych spotkaniach wygrała zaledwie 4 mecze, 4 razy remisowała i odniosła aż 11 porażek.

Tak jak w poprzednich latach zespół z Szelejewa przyzwyczaił nas do osiągania zdecydowanie lepszych wyników w rundzie wiosennej, tak teraz, z wielkim mozołem walczy o każdy ligowy punkt.

Znamienne jest, iż podopieczni Dariusza Kaczmarka nie potrafią zdobyć kompletu punktów już od czterech kolejek.

Mimo nie najlepszej passy, zespół Wielkopolanki należy do tych drużyn, z którymi należy się zawsze liczyć.

Najlepszym strzelcem zespołu jest Dariusz Kaczmarek, który przed spotkaniem z nami posiadał na koncie 9 zdobytych bramek. Spore zagrożenie dla bramkarza stwarzają również Bartosz Bruder i Szymon Hildebrandt - obaj po 7 goli.

Przypomnijmy, iż w rundzie jesiennej wygraliśmy w Szelejewie w sposób zdecydowany 5:0 , a bramki zdobyli wówczas Marcin Piech, Marcin Rosik, Kacper Kaczmarek, Szymon Bzdęga i Łukasz Dryja.

Zmiany:

46' Dryja za S.Kajocha

55' Łaszczyński za Buśkiewicza

73' Łukaszewski za Ratajczaka

80' Śląski za K.Kaczmarka

Pierwsza połowa spotkania, to z cała pewnością lepsza gra naszej drużyny. Na pierwszego gola czekaliśmy do 20. minuty, kiedy to Galon popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego. Trzeba przyznać, iż Mateusz wyrasta nam na specjalistę w wykonywaniu stałych fragmentów gry. Również w niedawnym meczu z Pogorzelą w taki właśnie sposób pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później Wielkopolanka próbowała skopiować naszego gola, ale piłka strzelona z rzutu wolnego nie znalazła się w siatce bramki strzeżonej przez Patryka Chwata. Po groźnym strzale rywali minęły zaledwie dwie minuty, a my już mogliśmy się cieszyć z kolejnego gola strzelonego przez GKS. Kacper Kaczmarek wyłożył w polu karnym piłkę Szymonowi Bzdędze, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Od 26. minuty prowadziliśmy już 2:0. W tej części gry warto jeszcze odnotować poprzeczkę po strzale naszego zawodnika w 36. minucie i znakomite uderzenie Ratajczaka z 42. minuty. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie z konieczności za Szymona Kajocha wprowadzony został Łukasz Dryja, a opaskę kapitańską przejął Marcin Kajoch. Gra na boisku robiła się coraz bardziej gorąca, a nie mająca już nic do stracenia Wielkopolanka, szukała swojej okazji na gola kontaktowego. Goście pierwszy cios zadali nam w 70. minucie, kiedy to Dariusz Kaczmarek zdobył swojego 10 gola w rozgrywkach. Piłkarze z Szelejewa poczuli swoją szansę na wywiezienie zdobyczy punktowej z Pawłowic. Niestety, w samej końcówce spotkania sędzia dopatrzył się faulu naszego bramkarza na zawodniku Wielkopolanki i podyktował mocno kontrowersyjny rzut karny dla przeciwników. Takiego prezentu nie mógł zmarnować Dariusz Kaczmarek i mecz zakończył się remisem 2:2.

Pomeczowa wypowiedź:

Robert Kuczyk, trener GKS Krzemieniewo

- Druga połowa była niestety słabsza w naszym wykonaniu. W tej części spotkania zabrakło nam troszkę takiego boiskowego cwaniactwa. W pewnych momentach trzeba umieć zwolnić i przytrzymać piłkę, nie dać pograć przeciwnikowi. Trzeba podkreślić, iż w drugiej połowie zagraliśmy bez Szymona Kajocha. Jeśli dodamy do tego brak Marcina Piecha, Marcina Rosika i Damiana Musielaka, to jawi nam się obraz drużyny bez podstawowych, najbardziej doświadczonych zawodników, takich, którzy potrafią w trudnych momentach pociągnąć drużynę. Na boisku zagraliśmy naprawdę bardzo młodą ekipą, która ma jeszcze swoje braki i ciągle się uczy. Trzeba też dodać, iż mocno skrzywdził nas sędzia. Nie poddajemy się jednak i w kolejnych spotkaniach gramy o zwycięstwa. Dalej wszystko jest w naszych rękach.