2:2

(1:1)

W 15. kolejce spotkań udaliśmy się na bardzo trudny teren do Chwałkowa.

Tamtejszy Sokół prezentuje się w tym sezonie naprawdę dobrze i nie przez przypadek zajmuje fotel wicelidera tabeli.

Drużynie z Chwałkowa tylko raz powinęła się noga w meczach u siebie, kiedy to doznali bardzo bolesnej porażki z Pelikanem Dębno Polskie (1:5). W pozostałych meczach domowych odnieśli 6 zwycięstw, w tym bardzo wartościowe 5:2 z Tęczą - Osa Osieczna.

Z drugiej strony, piłkarze GKS-u Krzemieniewo udowodnili już nie raz, iż potrafią rozegrać bardzo dobre spotkanie wyjazdowe, czego najlepszym przykładem jest jesienna wygrana w Piaskach (3:0), czy też zwycięstwa w Szelejewie (5:0) i Pakosławiu (1:0). Jeśli dodamy do tego, iż oba zespoły aspirują w tym sezonie do walki o miejsce w "okręgówce", to sobotnie spotkanie zapowiadało się doprawdy niezwykle interesująco, a przez wielu zostało okrzyknięte najciekawszym meczem 15. kolejki.

Przypomnijmy tylko, iż w meczu rozegranym w rundzie jesiennej GKS zremisował na boisku w Pawłowicach z Sokołem 1:1 po bramce Adama Przytuły.

Najlepszym strzelcem zespołu z Chwałkowa jest niezawodny Krystian Jędryczka (10 bramek), na którego nasi obrońcy powinni zwrócić szczególną uwagę.

W meczu w Chwałkowie GKS Krzemieniewo zagrał w następującym składzie i ustawieniu:

Ślęzak (67' Buskiewicz) - Bzdęga

K.Kaczmarek - S.Kajoch - D.Kaczmarek (78' Ratajczak)

Rosik (72' Siniecki) - M.Kajoch

Galon - Piech - Matuszewski

Chwat

2:2

(1:1)

Remis 2:2 w pełni potwierdził, że spotkały się drużyny z czołówki tabeli. Patrząc jednak na grę zawodników, to GKS wiódł prym na boisku, tworząc wiele akcji. Zabrakło skuteczności i piłkarze z Krzemieniewa wrócili do domu nie z trzema, a jednym punktem w kieszeni.

Od samego początku spotkania, to GKS Krzemieniewo starał się założyć pressing na gospodarzach. Jednak już w 4. minucie, po odgwizdaniu przez sędziego głównego ręki u gości, Chwałkowo w pełni wykorzystało rzut wolny zza pola karnego i objęło prowadzenie 1:0. Przez resztę pierwszej połowy "Gieksa" starała się odrobić stratę. Szło dość opornie, mimo wielu akcji, które zagrażały bramce rywala, futbolówka szybowała ponad poprzeczką. Przełom nastąpił tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Po dośrodkowaniu przez Marcina Piecha, Olek Matuszewski z główki umieścił piłkę w siatce. Piłkarze udali się do szatni przy stanie 1:1.

W drugiej połowie miejscowi starali się stworzyć kilka niebezpiecznych dla GKS-u sytuacji, jednak znów to goście dominowali w polu gry. Gospodarze szukali swoich okazji jedynie w kontrach po błędach przyjezdnych. W 60. minucie piłka dostała się pod nogi Szymona Kajocha, a ten długo się niezastanawiając skierował futbolówkę do bramki. W Chwałkowie goście zaczęli być bliżej zgarnięcia 3 punktów. Kolejne minuty gry to ponowne akcje GKS-u. W drugiej połowie trener Robert Kuczyk postanowił, że w miejsce Marcina Rosika (mającego na swoim koncie żółtą kartkę) wejdzie Patryk Siniecki. Dla jednego z podstawowych obrońców GKS-u był to powrót na boisko po kilku miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją. W miejsce Mikołaja Ślęzaka pojawił się również Adrian Buśkiewicz. Ten młody zawodnik chwilę po znalezieniu się na murawie miał okazję do zdobycia bramki. Ostatnią zmianą w meczu było wpuszczenie w miejsce Damiana Kaczmarka, Michała Ratajczaka. Tuż po tej zmianie, gospodarze stworzyli sytuację, która, po błędzie bramkarza "Gieksy", zakończyła się zdobyciem gola (2:2). Krzemieniewo nie dawało jednak za wygraną. Pomimo kilku akcji zagrażających bramce rywala, nie udało się ostatecznie wygrać tego spotkania.

Końcówka meczu przyniosła wiele emocji, w większości tych negatywnych. Zawodnicy nie zgadzali się z decyzjami i niedopatrzeniami sędziego. Emocje wzięły górę i w ostatnich minutach spotkania GKS radził sobie w 10 - Kacper Kaczmarek otrzymał od arbitra drugą żółtą kartkę, co skutkowało dla niego ukończeniem meczu przed czasem.

Remis w Chwałkowie sprawił, że drużyny podzieliły się punktami. Tym samym sytuacja w tabeli się nie zmieniła.

Robert Kuczyk - trener GKS Krzemieniewo

- Nie jestem do końca zadowolony ze zdobycia jednego punktu. Mieliśmy zły początek gry, bo już w 4. minucie straciliśmy gola, ale byliśmy dziś lepsi. Szkoda błędu naszego bramkarza w końcówce meczu. Jest to jednak bardzo młody zawodnik i w tym przypadku popełnianie pomyłek jest nieuniknione. Z Patrykiem Sinieckim uzgodniłem już wcześniej, iż będzie wchodził przez jakiś czas na 15-20 minut gry. Jest naszym kluczowym zawodnikiem w defensywie i musi się odpowiednio ograć, aby wejść w rytm meczowy. Bardzo dobrze poradził sobie dziś Adrian Buśkiewicz, który miał 30 minut naprawdę dobrej gry na boisku. Wszystkie trzy zmiany wyszły dziś pozytywnie. Z gry jestem zadowolony, ze skuteczności już nie. Już do przerwy mogliśmy prowadzić trzema bramkami. Myślę, że gdy poprawimy skuteczność, to będzie już naprawdę dobrze.

Dawid Kaczmarek - trener Sokoła Chwałkowo

- Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, natomiast po przerwie my mieliśmy więcej do powiedzenia. Faktycznie remis trzeba uznać za sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Wyszliśmy od pierwszej minuty zbyt głęboko cofnięci, więc ta gra wyglądała tak, a nie inaczej. Z czasem zdołaliśmy jednak opanować sytuację. Generalnie jeśli chodzi o sytuacje bramkowe z obydwóch stron, to można byłoby obdzielić nimi dwa kolejne mecze. (Źródło: gostyńska.pl / Łukasz Eisop)