Zwycięstwo na początek

GKS Krzemieniewo - LUKS Stare Bojanowo

2:0

(1:0)

Wreszcie walka o ligowe punkty! Po zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarze leszczyńskiej "A" Klasy rozpoczęli rundę rewanżową.

W ramach 14. kolejki spotkań GKS Krzemieniewo podejmował, wyjątkowo na boisku w Garzynie, zespół LUKS Stare Bojanowo.

Nasz sobotni przeciwnik z całą pewnością nie może uznać obecnego sezonu do udanego. Przed spotkaniem z "Gieksą" przeciwnicy uzbierali zaledwie 10 "oczek". Na zdobycz punktową złożyły się dwa cenne, domowe zwycięstwa z Ruchem Bojanowo (5:1) i Tęczą - Osa Osieczna (3:1), a zatem z rywalami, którzy znajdują się obecnie w ligowej czołówce, a także wygrana w meczu wyjazdowym w Kąkolewie (2:1). Oprócz trzech zwycięstw, piłkarzom ze Starego Bojanowa udało się jeszcze tylko zremisować z... naszym GKS-em (2:2), a w pozostałych ośmiu spotkaniach musieli już przełknąć gorycz porażki.

Przypomnijmy tylko, iż ekipa LUKS-u jest spadkowiczem z "okręgówki". W sierpniowym meczu miedzy naszymi zespołami padł remis 2:2, ale to rywale zakończyli pierwszą część spotkania rezultatem 2:0, a my musieliśmy gonić wynik w drugiej połowie, co ostatecznie udało się po bramkach Sinieckiego (z karnego) i Damiana Kaczmarka.

W sobotnim spotkaniu GKS zagrał w następującym składzie i ustawieniu:

Ślęzak (82' Tomczak) - Bzdęga

K.Kaczmarek (75'Ratajczak) - S.Kajoch - D.Kaczmarek (55'Buśkiewicz)

Rosik (60'Dryja) - M.Kajoch

Galon - Piech - Matuszewski

Chwat

Bramki:

5' - samobójcza (1:0) asysta K.Kaczmarek

85' S.Kajoch (2:0)

Dodajmy jeszcze, iż w 88. minucie mieliśmy rzut karny, wywalczony przez Szymona Bzdęgę, którego nie wykorzystał Marcin Kajoch - skutecznie interweniował bramkarz przyjezdnych.

Pomeczowa wypowiedź: -

Pierwsze koty za płoty. Nie był to może jakiś rewelacyjny mecz w naszym wykonaniu, ale ważne, że mamy trzy punkty. W pierwszej połowie nasza przewaga była ogromna, ale ogromna była też nasza...nieskuteczność. Strzelaliśmy wszędzie, tylko nie w bramkę. Ogólnie jednak, pierwszą część meczu w naszym wykonaniu muszę ocenić pozytywnie, bo mimo tej nieskuteczności, organizowaliśmy dobre akcje. W drugiej połowie coś się popsuło i nasze akcje były rwane. Brakowało nam płynności. Takie mecze jak ten trzeba jednak wygrywać i my to zrobiliśmy. Na indywidualną pochwałę za spotkanie zasługuje nasz bramkarz, Patryk Chwat, który cały mecz bronił z silnym bólem palca.