GKS KRZEMIENIEWO - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Buttony

Kalendarium

13

12-2018

czwartek

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

Statystyki drużyny

Wyszukiwarka

Aktualności

Wokół piłki

  • autor: mrc1899, 2015-08-01 19:47

Wokół piłki

(o przygotowaniach do sezonu, transferach i wydarzeniach z innych klubów)

 

GKS Krzemieniewo

(3. miejsce w sezonie 2014/15)

 

Stabilizacja składu

 

Wszystko wskazuje na to, iż w przypadku naszego zespołu największym atutem będzie stabilizacja ogranego w poprzednim sezonie składu, a co za tym idzie, utrzymanie najważniejszych zawodników, którzy stanowili o sile zespołu. Największą stratą będzie ewentualne odejście Bartosza Wolińskiego, naszego podstawowego obrońcy, który rozpoczął treningi z drużyną Piasta Poniec Ludwinowo. „Gieksa” ma za sobą jedną grę kontrolną, w której uległa GKS Włoszakowice na wyjeździe 3:5.

- Z przebiegu gry jestem zadowolony. Mecz był wyrównany, a sytuacji bramkowych mieliśmy nawet więcej od przeciwnika. Rywal wykorzystał głównie nasze indywidualne błędy. Z całą pewnością w naszym zespole jest spory potencjał. Martwi mnie troszkę rotacja zawodników na treningach. Część zawodników pracuje, inni się urlopują i jest problem ze scementowaniem kadry, a w okresie przygotowawczym chcę przede wszystkim skupić się na omówieniu i przygotowaniu taktyki, a w takiej sytuacji jest to pewne utrudnieniemówi trener GKS Krzemieniewo, Piotr Łuczak.

- Planuję  przejść na troszkę inny system, niż ten, którym grał zespół w poprzednim sezonie. Chciałbym postawić na system 4-3-3. Chcielibyśmy grać ofensywny, ładny dla oka styl, ale nie zapominając oczywiście o solidnej obronie. Szkoda straty Bartosza Wolińskiego, bo był to dobry obrońca z podstawowego składu dodaje trener.

Chęć gry w naszym zespole wyrazili Maciej Bujak z Kani Gostyń i Marcin Piech. Obaj zawodnicy grali już kiedyś w GKS Krzemieniewo.

- Piech to bardzo wszechstronny zawodnik, który może z powodzeniem grać zarówno w pomocy, jak i obronie mówi trener Łuczak.

Cieszy również fakt, iż po przerwie do treningów wrócił nasz młody i utalentowany obrońca Mateusz Galon.

- My bazujemy na swoich zawodnikach i nie mamy tak mocarstwowych planów transferowych jak Korona Piaski. Skład uzupełnimy wychowankami z drużyny juniorów starszych. Być może zdecydujemy się na jednego nowego piłkarza, który byłby wzmocnieniem z zewnątrz powiedział tydzień temu w krótkiej rozmowie dla „Panoramy Leszczyńskiej” prezes GKS Krzemieniewo Marian Witczak.

Niestety w dalszym ciągu sporo do życzenia zostawia stan naszych boisk. Do znanego już problemu z odpowiednim nawodnieniem murawy doszła utrzymująca się od dłuższego czasu susza, co sprawia, iż gra zarówno na obiekcie w Pawłowicach, jak i Garzynie nie należy do komfortowych. Mamy nadzieję, iż w najbliższym czasie ruszy zapowiadane powstanie studni przy kompleksie sportowym w Pawłowicach, które pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

Rozlosowano pary pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN, w której wystawiamy dwie drużyny. Seniorzy GKS Krzemieniewo spotkają się 16 sierpnia na wyjeździe z Koroną Piaski, a dzień wcześniej zespół juniorów GKS podejmie u siebie ekipę Ruchu Bojanowo.

- Mam zamiar zagrać jako zawodnik w pucharowym meczu juniorów. Planuję wejść na kilkadziesiąt minut i w ten sposób zakończyć swoją zawodniczą przygodę z piłką śmieje się trener Robert Kuczyk.

 

Plan sparingów: 2 sierpnia Sparta Miejska Górka (wyjazd), 5 sierpnia mecz z juniorami GKS Krzemieniewo, 9 sierpnia z Rydzyniakiem Rydzyna (wyjazd)

Przybyli: Maciej Bujak (Kania Gostyń), Marcin Piech ( wznowienie treningów, w przeszłości gracz GKS, Polonii Leszno, Obry Kościan)

Ubyli: Bartosz Woliński (Ludwinowo)

 

 

Korona Piaski

(8. miejsce w sezonie 2014/15)

 

Zbrojenie na potęgę

 

Powrót do Korony Piaski jej wieloletniego prezesa Grzegorza Ludwiczaka zwiastował nastanie lepszych czasów dla zespołu. Prezes Ludwiczak zapowiedział zdecydowaną walkę o powrót Korony do grona czwartoligowców, a Klasa Okręgowa ma być tylko stanem przejściowym. Poczynione transfery stawiają drużynę z Piasków w roli zdecydowanego faworyta w walce o pierwsze miejsce w naszej A Klasie. Zespół zasilili przede wszystkim doświadczeni zawodnicy Dąbroczanki Pępowo: Fabich i Norkiewicz oraz Przewoźny z Kani Gostyń. Jeśli dodamy do tego Marcina Wojciechowskiego, który ma w swojej karierze grę m.in. w Warcie Poznań, to jawi nam się naprawdę bardzo silna drużyna. Trener Sławomir Gintowt ma do dyspozycji na treningach po 20 zawodników, a wciąż zgłaszają się nowi. Prezes zapowiada jednak, iż nie będzie korzystał z piłkarzy z zewnątrz, którym trzeba płacić za dojazdy. Planuje postawić na chłopaków z regionu i dać im szansę. Dlatego też upadł temat transferu Damiana Naskręta, który mieszka obecnie w Poznaniu. Do zespołu przybyło też dwóch defensorów: Marcin Andrzejewski (powrót do Korony) i młody wychowanek Kani - Damian Biderman. W kręgu zainteresowań znajduję się również inny obrońca Kani, Marcin Tomczak. Na zajęciach pojawił się również Paweł Wasielewski z Krobianki Krobia. Dobrą informacją dla kibiców z Piasków jest również powrót do drużyny Andrzeja Bonawenturczyka. W dotychczasowych sparingach zespół Korony gromił swoich przeciwników: 3:0 z Promieniem Krzywiń, 6:3 ze Spartą Miejska Górka i 5:2 ze Zjednoczonymi Pudliszki.

Plany sparingowe: Krobianka Krobia, Wisła Borek, Warta Śrem.

Przybyli: Łukasz Fabich i Robert Norkiewicz ( Dąbroczanka Pepowo), Robert Przewoźny (Kania Gostyń), Nikodem Kozak (KS Ludwinowo), Dariusz Olejniczak (liga futsalu, w przeszłości m.in. Kania Gostyń), Marcin Andrzejewski (powrót), Damian Biderman (juniorzy Kania Gostyń), Marcin Tomczak (Kania Gostyń), Andrzej Bonawenturczyk (powrót), Paweł Wasielewski (?) (Krobianka)

 

 

Wielkopolanka Szelejewo

(4. miejsce w sezonie 2014/15)

Bogactwo w środku pola

 

Ekipa przystąpi do sezonu w składzie bardzo zbliżonym do poprzedniego, w którym na mecie rozgrywek zajęła czwarte miejsce. Skład będzie zatem oparty o zawodników bardzo doświadczonych w ligowych bojach. Nie obędzie się jednak bez kilku zmian.

Do zespołu powrócił doświadczony Bartosz Wabiński, który grał ostatnio w Kani Gostyń i bez wątpienia będzie jednym z liderów drużyny. Na zajęciach pojawił się też Daniel Demaj (Piast Kobylin), który również występował kiedyś w Wielkopolance. Z klubu odchodzą Adrian Janowski, który zimą trafił do Wielkopolanki z Korony Piaski. Mówi się też o pożegnaniu z dwoma obrońcami: Tomaszem Śmiechowskim i Łukaszem Pietrzykiem. Piłkarze z Szelejewa rozegrali do tej pory jeden wyjazdowy sparing, w którym przegrali z beniaminkiem poznańskiej A Klasy Phytopharm Klęka 2:4 ( dwie bramki Brudera)

Plany sparingowe: Orla Jutrosin, Krobianka Krobia, WKS Witaszyce, LZS Cielcza.

Przybyli: Bartosz Wabiński (Kania Gostyń), Daniel Demaj (Piast Kobylin)

Ubyli: Adrian Janowski, Tomasz Śmiechowski (?), Łukasz Pietrzyk (?)

 

 

Sokół Chwałkowo

(7. miejsce w sezonie 2014/15)

 

Idziemy w dobrym kierunku

 

Największa niewiadoma wiąże się z osobą Tobiasza Malcherka. Zainteresowanie tym piłkarzem wyraża Piast Kobylin, a wcześniej Dąbroczanka Pępowo. Z wypożyczenia do KS Ludwinowo wraca Mateusz Cebulski (bramkarz) i Daniel Wojtkowiak (napastnik). Trwają inne przymiarki transferowe.

- Idziemy w dobrym kierunku. Dysponujemy dość liczną kadrą i pełną parą rozpoczęła się rywalizacja o miejsce w składzie – mówi Dawid Kaczmarek, trener Sokoła.

Sokół rozegrał do tej pory dwa sparingi. W pierwszym pokonał Rydzynianka Rydzyna 2:0 ( dwie bramki Dechnika), a drugim Koronę Czernina (Legnicka A Klasa) 4:1 (Wojtkowiak, Rosik, Jędryczka, Kmiecik).

Plany sparingowe: KS Ludwinowo, Rawia Rawicz junior starszy, Wisła Borek.

Przybyli: Daniel Wojtkowiak (Ludwinowo) i Mateusz Cebulski (KS Ludwinowo), Marcin Rejek (powrót z Dąbroczanki Pępowo)

Ubyli: Tobiasz Malcherek (?)

 

 


  • Komentarzy [7]
  • czytano: [1003]
 

autor: ~hrh 2015-08-02 05:05:05

avatar świetna robota


autor: ~kibic 2015-08-02 20:42:26

avatar Sparta - GKS 4:2

Bramki: Kajoch, Ratajczak

Skład: Musielak, Olejniczak, Siniecki, Matuszewski, Apolinarski, Bujak, Kajoch, Rosik, Kaczmarek, Ratajczak, Mikołaj Ślęzak

Z ławki wchodzili: Mateusz Ślęzak, Dryja, Łukaszewski, Łaszczyński, Chwat, Galon, Buśkiewicz


autor: ~ciekawy 2015-08-03 21:04:07

avatar a ratajski jeszcze u was czy na wypożyczeniu


autor: ~kibic 2015-08-03 22:18:55

avatar Przewoźny nie będzie grał w Koronie.


autor: ~anonim 2015-08-10 17:21:32

avatar może by tak uaktualnic kadre ?


autor: ~admin 2015-08-10 17:45:15

avatar A może się tak za to mądralo weźmiesz? Cały czas szukamy ludzi chętnych do pomocy przy wielu sprawach w klubie, więc zapraszam!


autor: ~obserwator 2015-08-11 21:58:25

avatar I co się tak napinasz.Kupcie do klubu dużą lodówkę bo widzę ,że potrzebne wam będzie dużo lodu/...na okłady/.


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Buttony

Ostatnie spotkanie

Sarnowianaka SarnowaGKS Krzemieniewo
Sarnowianaka Sarnowa 3:0 GKS Krzemieniewo
2016-11-11, 13:30:00
    relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Korona Wilkowice 2:0 Sokół Chwałkowo
Piast Belęcin 3:1 Awdaniec Pakosław
Pelikan Dębno Polskie 2:1 Ruch Bojanowo
Grom Czacz 4:2 LUKS Stare Bojanowo
GKS Krzemieniewo 4:1 Tur Turew
Błękitni Kąkolewo 4:3 Wielkopolanka Szelejewo
Lew Pogorzela 1:2 Sarnowianaka Sarnowa

Najnowsza galeria

GKS - Mas-Rol Spławie Foto: Damian Marciniak
Ładowanie...

Ankiety

Które miejsce na zakończenie sezonu 2016/17 zajmie GKS Krzemieniewo?

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Awdaniec Pakosław - Wielkopolanka Szelejewo
GKS Krzemieniewo - LUKS Stare Bojanowo
Korona Wilkowice - Sarnowianaka Sarnowa
Ruch Bojanowo - Lew Pogorzela
Pelikan Dębno Polskie - Piast Belęcin
Grom Czacz - Sokół Chwałkowo
Tur Turew - Błękitni Kąkolewo

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 174, wczoraj: 338
ogółem: 1 465 420

statystyki szczegółowe