GKS Krzemieniewo - Sokół Chwałkowo

2:1

(2:0)

W czwartej kolejce ligowych zmagań, na boisku w Pawłowicach, spotkaliśmy się z Sokołem Chwałkowo.

Nasz sobotni przeciwnik do sezonu 2014/2015 podszedł z mocno zmienioną kadrą. Doszła do niej liczna grupa młodzieżowców (aż 9 piłkarzy), którzy grali wcześniej w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych i to głównie na nich postanowiono budować zespół Sokoła. Z powodzeniem mają ich wspierać doświadczeni zawodnicy, tacy jak bracia Gubańscy i Marcin Rosik. Nowym kapitanem zespołu został Krzysztof Stanisławski. Do najpoważniejszych ubytków kadrowych zaliczyć należy odejście Marcina Rejka (do Dąbroczanki Pępowo) i Bartosza Frąckowiaka (do KS Ludwinowo), którzy stanowili wcześniej o sile drużyny z Chwałkowa.

- W tym zestawieniu personalnym głównym celem, jaki sobie stawiamy, jest znaczna poprawa wyniku z poprzedniego sezonu i dołączenie do ligowej czołówki. Uważam, że obecną kadrę Sokoła, mimo ubytku Rejka i Frąckowiaka, stać na wiele przy odpowiednim podejściu do treningów i spotkań ligowych. Będziemy dość nieobliczalną ekipą, która może uplasować się na finiszu rozgrywek w czubie tabeli oraz przy braku szczęścia i prawidłowego podejścia – może być ligowym średniakiem i dostarczycielem punktów. Czas pokaże – mówił przed rozpoczęciem sezonu dla „Życia Gostynia” trener Sokoła Chwałkowo, Dawid Kaczmarek.

Nasz zespół, podbudowany zwycięstwem we Włoszakowicach, również planuje osiągnąć zdecydowanie lepszy wynik sportowy niż w poprzednim sezonie. Aby to uczynić, w sobotnie popołudnie należało zdobyć kolejne bardzo ważne 3 punkty.

W spotkaniu na pawłowickim stadionie oglądaliśmy dwie, jakże różne, połowy. Pierwsza należała zdecydowanie do piłkarzy GKS-u, którzy udokumentowali swoją przewagę dwiema bramkami, a druga do piłkarzy z Chwałkowa, którzy zdobyli gola dopiero w końcówce spotkania po rzucie karnym.

Na zdjęciu Krystian Kubiaczyk - napastnik GKS Krzemieniewo

Skład GKS Krzemieniewo:

Apolinarski

Przytuła, P.Rozwalka, Woliński, Michalak

Siniecki

Wels (85’Musielak), Kruger (60’ Rosik), Giera, Ratajczak (80’Kajoch)

Dawidziak (60’ Kubiaczyk)

Przy piłce obrońca GKS - Adam Przytuła

Bramki:

20’ 1:0   - Marcin Dawidziak ( asysta Ratajczak )

42' 2:0   - Łukasz Kruger z karnego

90' 2:1 –  Marcin Gubański z karnego

Warto odnotować, iż od początku sezonu bardzo dobrze poczyna sobie drużyna juniorów GKS Krzemieniewo.

W pierwszej kolejce spotkań wygrała ze Spartą Miejska Górka na wyjeździe 4:1 (3 bramki Mikołaj Ślęzak i jeden gol samobójczy), a w swoim drugim meczu, również w wyjazdowym, pokonała Rydzynianka Rydzynę aż 5:0 (3 bramki strzelił niezawodny Mikołaj Ślęzak, a po jednej Kacper Kaczmarek i Paweł Kokociński). Oby tak dalej chłopacy! Będziemy nasłuchiwać dobrych wiadomości z kolejnych meczów w waszym wykonaniu!