GKS Krzemieniewo zagrał wspólnie z WOŚP

• autor: mrc1899, 2014-01-13 21:46

GKS KRZEMIENIEWO zagrał wspólnie z WOŚP

nowa-galeria-5250719.jpg nowa-galeria-5250720.jpg nowa-galeria-5250721.jpg

12 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół w Pawłowicach, po raz pierwszy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrali piłkarze GKS Krzemieniewo i MTS Pawłowice.

W piłkarskiej rywalizacji wzięło udział blisko 70 piłkarzy. – Pomysł wspólnego grania z Wielką Orkiestrą zrodził się spontanicznie. Pomyślałem, iż warto, aby wesprzeć tę wspaniałą inicjatywę i przy okazji zaprosić do gry byłych piłkarzy Kłosa Garzyn, którzy stanowili o świetności tego klubu przed laty. Pomysł spodobał się prezesowi MTS Pawłowice, Robertowi Kuczykowi, który zaproponował, aby rozegrać turniej z młodszymi piłkarzami i dołączyć do niego jeszcze dawnych graczy Zootechnika Pawłowice mówi Damian Marciniak, pomysłodawca grania z WOŚP i jeden z organizatorów. – Innych też nie trzeba było długo namawiać do tej inicjatywy, Grzegorz i Mariusz Ratajscy ochoczo zabrali się do przygotowania piłkarskich ekip – dodaje. W ten sposób w turnieju wzięło udział kilka pokoleń piłkarzy z gminy Krzemieniewo. Do rywalizacji stanęli piłkarze, którzy tworzyli chlubną historię gminnej piłki nożnej, czyli Oldboye Kłosa Garzyn i Oldboye Zootechnika Pawłowice, zawodnicy, którzy godnie reprezentują ją obecnie – gracze GKS Krzemieniewo, a także ci, którzy będą stanowili o jej przyszłości, czyli drużyny kategorii „orlików”. Zmagania rozpoczęły się od mini turnieju młodzieżowego, w którym spotkały się drużyny MTS Pawłowice, MTS I Krzemieniewo i MTS II Krzemieniewo. Młodzi piłkarze z Pawłowic okazali się mało gościnni i wygrali turniej w kategorii „orlików”. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z MTS I Krzemieniewo, a trzecie MTS II Krzemieniewo. Warto dodać, iż młodzi piłkarze wykazali się w turnieju olbrzymim zaangażowaniem i walecznością, budząc prawdziwy podziw licznie zebranej publiczności. Pamiątkowe dyplomy dla poszczególnych drużyn wręczył wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który przygotował również książkę dla turniejowego „rodzynka”, czyli jedynej dziewczyny biorącej udział w rozgrywkach, Dobrusi Skorupskiej. Niemałą atrakcją dla najmłodszych, było pojawienie się na hali sympatycznego tygryska z firmy „Kraina Zabawy” Konrada Kurowskiego, który przygotował dla nich koszyk z cukierkami. Nie zabrakło też chętnych do wspólnych zdjęć z turniejową maskotką.

Po turnieju młodzieżowym rozpoczęła się rywalizacja starszych piłkarzy. I tutaj nie zabrakło ambicji i woli zwycięstwa. Mecze obfitowały w piękne zagrania i bramki, a wszystko to odbywało się w atmosferze przyjaźni i dobrej zabawy. Nad prawidłowym przebiegiem meczów, czuwał zawodowy sędzia piłkarski, Krzysztof Parzy. Turniej główny wygrała drużyna GKS Krzemieniewo, która zdobyła 7 punktów i nie doznała żadnej porażki. Drugie miejsce zajęli Oldboye Kłosa Garzyn – 6 punktów, a trzecie Oldboye Zootechnika Pawłowice – 4 punkty. Na ostatnim miejscu znaleźli się gracze Juniora Młodszego GKS Krzemieniewo. Warto wspomnieć, iż w drużynie Oldboyów Zootechnika zagrał m.in. były żużlowiec leszczyńskiej Unii, Dariusz Łowicki. Głównym celem sportowych zmagań w Pawłowicach była jednak zbiórka funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zarówno piłkarze, jak i zebrani na trybunach kibice, chętnie zasilali orkiestrową puszkę, którą opiekowała się jedna z wolontariuszek, Jagoda Katarzyńska. Na trybunach nie zabrakło również prezesa GKS Krzemieniewo, Mariana Witczaka, którego Leszczyńskie Biuro Wycen i Obrotu Nieruchomościami ufundowało napoje dla piłkarzy. Podziękowania należą się również dyrektor Zespołu Szkół w Pawłowicach, Mirosławie Graf, za nieodpłatne użyczenie sali sportowej, a także Maciejowi Rozwalce, za pomoc w obsłudze technicznej turnieju i firmie IT Solutions Arkadiusza Bargieła za przygotowanie turniejowych plakatów.

Wyniki poszczególnych meczów turnieju głównego

Oldboye Kłosa Garzyn – Oldboye Zootechnika 3-0

T.Kaczmarek

Latanowicz

T.Siniecki

GKS Krzemieniewo – Junior młodszy GKS 5-0

Wels 2x

Ł. Krüger 3x

GKS Krzemieniewo – Oldboye Kłosa Garzyn 4-2

Ł.Krüger 2x , D.Kaczmarek, Wels -  Latanowicz, T.Kaczmarek

Junior młodszy GKS Oldboye Zootechnika 1-3

K. Śląski -  Robert Apolinarski 2x , Radosław Rozwalka

Junior młodszy GKS – Oldboye Kłosa Garzyn 1-7

Matuszewski  - Rafał Dudka 5x, T.Kaczmarek, Latanowicz

GKS Krzemieniewo – Oldboye Zootechnika 0-0

Tabela końcowa turnieju

GKS KRZEMIENIEWO 7 9-2 +7

Oldboye Kłos Garzyn 6 12-5 +7

Oldboye Zootechnik 4 3-4 -1

Junior młodszy GKS 0 2-15 -13

Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Rafał Dudka oraz Łukasz Kruger którzy zdobyli po 5 bramek

autor: ~uczestnik 2014-01-14 10:05:53

avatar brawo za inicjatywę i organizaje ,pełna sala kibicow w turnieju młodzieżowym to piękny widok i sam turniej i jeden i drugi bardzo fajny

autor: ~GKS gra z WOŚP 2014-01-15 19:38:50

avatar 60 zdjęć z turnieju znajduje się na portalu Leszno24 - zapraszamy!

autor: ~anonim 2014-02-03 15:52:29

avatar Kiedy będą jakies mecze sparingowe?

autor: ~gks 2014-02-07 19:45:11

avatar za tydzien z wilkowicami prawdopodobnie w garzynie

autor: ~kibic 2014-02-09 20:14:04

avatar Z tego co wiem co korona gra za tydzień GKSem ale tym z Włoszakowic!!!

autor: ~zawodnik 2014-02-10 17:45:23

avatar za tydzien GKS gra z wilkowicami