GKS KRZEMIENIEWO - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Buttony

Kalendarium

08

02-2023

środa

09

02-2023

czwartek

10

02-2023

piątek

11

02-2023

sobota

12

02-2023

niedziela

13

02-2023

pon.

14

02-2023

wtorek

Statystyki drużyny

Wyszukiwarka

O klubie

Gminny Klub Sportowy
KRZEMIENIEWO

ul. Sportowa 1, 64-122 Pawłowice
NIP 697-22-42-538 REGON 300904301


Zarząd GKS KRZEMIENIEWO

Marian Witczak – Prezes
Grzegorz Ratajski – Wiceprezes
Ireneusz Kurowski - Skarbnik
Tomasz Matuszewski – Członek Zarządu
Dariusz Buśkiewicz - Przewodniczący Rady Doradczo-Biznesowej


Sztab trenerskiRobert Kuczyk – drużyna seniorska i juniorska


Gospodarze stadionów


Urząd Gminy Krzemieniewo – Garzyn
Robert Kuczyk – Pawłowice

Damian Marciniak - redagujący dodatek "Nasz GKS", współadministrator klubowej strony

Marcin Kajoch - autor herbu klubu, współadministrator klubowej strony

Aleksandra Jankowska - współpraca przy redagowaniu strony klubowej

 

 

POWSTANIE GKS KRZEMIENIEWO

Do pewnego momentu w gminie Krzemieniewo funkcjonowały 3 kluby piłkarskie: Kłos Garzyn, Zootechnik Pawłowice i Piast Belęcin. Środowisko piłkarskie doszło jednak do wniosku, iż trzeba zjednoczyć siły i działać wspólnie. Połączenie miało sprawić, iż spadną koszty utrzymania poszczególnych zespołów działających na terenie gminy Krzemieniewo. Wszystkie kluby otrzymywały dotąd środki z lokalnego samorządu, ale były to jednak zbyt skromne dotacje, aby utrzymać drużyny i marzyć o dobrych wynikach. Połączenie klubów zniosłoby również konieczność konkurowania między sobą o potencjalnych sponsorów działających na lokalnym rynku.
- W przyszłości nie będziemy już sobie podbierać zawodników, bo będziemy stanowić jedność. Nie będzie już dwóch dajmy na to zespołów seniorów, a jeden. Podobnie z grupami młodzieżowymi - mówił ówczesny prezes Kłosa Garzyn Tomasz Karpiński.
O ile szybko do pomysłu przekonali się działacze, piłkarze i władze gminy, tak wiele czasu zajęło to kibicom poszczególnych ekip, zwłaszcza starszemu pokoleniu, dla którego derby zawsze stanowiły coś wyjątkowego.
Obecny prezes GKS- u Krzemieniewo- Marian Witczak, dobrze pamięta gdy był prezesem Zootechnika i dochodziło do spotkań derbowych.
Meczom z lokalnym rywalem zawsze towarzyszyła zwiększona mobilizacja.
- Na mecz z Kłosem Garzyn nie było nigdy kłopotów z frekwencją piłkarzy. Zawsze gotowość do grania zgłaszało ponad 20 zawodników, ba- sami na rowerach jechali do Garzyna, żeby tam wygrać! wspomina Marian Witczak.
W Kłosie Garzyn podobnie wyglądały przygotowania do spotkań z Zootechnikiem. Na boisku nikt nie odstawiał nogi! Po latach rywalizacji udało się jednak połączyć siły.
- Udało się, chociaż początkowo było naprawdę ciężko - mówił Robert Kuczyk, wtedy kierownik klubu i gorący zwolennik połączenia drużyn, a obecnie wiceprezes GKS.

Po pewnym czasie pomysły wprowadzono w życie
Tak właśnie w 2008 roku powstał GKS KRZEMIENIEWO !


Oto jak przedstawia się dorobek klubu w swojej krótkiej jeszcze historii:

 

Sezon 2008/2009
17 miejsce w IV lidze i spadek do "okręgówki"
1/4 Okręgowego Pucharu Polski
Zwycięstwo juniorów starszych w Lidze Okręgowej i awans do Ligi Wojewódzkiej (Klub zrezygnował z awansu)

 

Sezon 2009/2010
7 miejsce w leszczyńskiej "okręgówce"
1/2 Okręgowego Pucharu Polski

Na zdjęciu Leszek Krzyżostaniak, który trenował GKS Krzemieniewo w latach 2008 - 2013.    (foto: Mariusz Cwojda - Panorama)

 

Sezon 2010/2011
2 miejsce w leszczyńskiej "okręgówce"
III runda Okręgowego Pucharu Polski
3 miejsce w barażach o IV ligę (brak awansu)
13 kolejnych wygranych meczów w rundzie jesiennej! Znakomita passa, dzięki której wpisaliśmy się na trwałe w historii leszczyńskiej "okręgówki".

Zdjęcie z meczu barażowego o wejście do IV ligi między GKS Krzemieniewo a Kasztelanią Brudzew ( 1-2 ). Po prawej obrońca GKS - Tomasz Siniecki.

 

 

Sezon  2011/2012
1 miejsce w leszczyńskiej "okręgówce" i awans do IV ligi!
Zwycięstwo w półfinale Okręgowego Pucharu Polski z IV Ligową Obrą Kościan 4-0 i unieważnienie wyniku przez OZPN ze względów proceduralnych.

W sobotę, 4 sierpnia 2012 r., w Garzynie odbył się mecz inaugurujący sezon piłkarski w IV lidze. Na boisku spotkały się drużyny: GKS Krzemieniewo oraz CKS Sparta Konin. Po zaciętej walce obu zespołów, mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla GKS Krzemieniewo zdobyli Rafał Sienko i Maciej Bujak. To właśnie w trakcie tego spotkania drużyna GKS otrzymała od władz związkowych puchar za zwycięstwo w Klasie Okręgowej w poprzednim sezonie.                      ( foto: Edward Baldys )
 

        Okazały puchar odbiera kapitan drużyny - Adam Ratajczak. 

                                

Sezon 2012/2013
Ze względu na problemy organizacyjno-finansowe, drużyna nie przystąpiła do rundy rewanżowej w IV lidze. Ówczesny prezes Karol Glapiak wycofał drużynę z rozgrywek ( również drużynę juniora starszego).

 

Sezon 2013/2014
Nastąpiła reaktywacja drużyny seniorskiej GKS Krzemieniewo. Pracującego do tej pory trenera Leszka Krzyżostaniaka (trenował GKS w latach 2008-2013, po wycofaniu klubu z rozgrywek przeszedł do KS Ludwinowo) zastąpił Tomasz Siniecki. Po Karolu Glapiaku ( w GKS od czerwca 2011) stery klubu przejął Marian Witczak. Zgodnie z obowiązującymi przepisami klub rozpoczął sezon od gry w A klasie. Po pięciu kolejnych meczach bez wygranej w rundzie wiosennej, z dalszego prowadzenia zespołu zrezygnował Tomasz Siniecki. Drużynę przejął znany i ceniony w regionie szkoleniowiec Jerzy Radojewski. GKS zakończył rozgrywki na 8. miejscu.

Sezon 2014/2015

Po ambitnej walce do końca, GKS Krzemieniewo zajął ostatecznie 3. miejsce w tabeli. Zespół w rundzie jesiennej był prowadzony przez Jerzego Radojewskiego, a na wiosnę drużyna walczyła już pod okiem Roberta Kuczyka. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła drużyna Zjednoczonych Pudliszki, która awansowała do Klasy Okręgowej. Drugie miejsce, premiowane grą w barażach, wywalczył Awdaniec Pakosław, który na mecie sezonu wyprzedził nas o jeden punkt.

Sezon 2015/16

Po raz kolejny na mecie rozgrywek zajęliśmy 3. miejsce. Najlepszą drużyną okazała się Korona Piaski, która zdobyła 56 punktów przy znakomitym bilansie bramkowym (103 - 30). Drugie miejsce, premiowane grą w barażach o "okręgówkę", zajęła Tęcza - Osa Osieczna (53 punkty). GKS Krzemieniewo zdobył ostatecznie 41 punktów - 11 zwycięstw, 8 remisów i 5 porażek. Bilans bramkowy - 56:34. Naszym najlepszym strzelcem został Szymon Bzdęga, który zdobył 12 goli. 

 

Historia piłkarstwa w gminie Krzemieniewo

Klub piłkarski GKS Krzemieniewo jest
kontynuatorem chlubnych tradycji piłkarskich 2 klubów, których historię przedstawiamy poniżej.


KŁOS 1954 GARZYN

                   

Klub LZS Kłos Garzyn powstał w 1954 roku. Organizatorem i pierwszym prezesem klubu był Ryszard Latanowicz. Kłos prowadził sekcję piłkarską, jeździecką i tenisa stołowego. Od 1974 roku klubowi prezesował lek. wet. Jerzy Mańka. Piłkarze byli trenowani m.in. przez panów Jenera i Mańkę. Od lat 80-tych drużyna piłkarska kolejno awansowała do klasy B, A i ligi okręgowej. Do wyróżniających się  piłkarzy należy zaliczyć trzech braci Chwaliszewskich i Adama Piechela. Bez wątpienia zawodnikiem, który zrobił największą karierę piłkarską, jest Tomasz Parzy ( na zdjęciu poniżej ), który grał m.in. w Warcie Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, Pogoni Szczecin, Arce Gdynia a obecnie w niemieckim 1.FC Neubrandenburg. O wysokim poziomie gry i ambicjach piłkarzy Kłosa Garzyn świadczy trzykrotne zdobycie pucharu w turnieju Panoramy Leszczyńskiej, a także gra na IV ligowych boiskach. Klub posiada boisko wraz z szatnią kontenerową, którą otrzymał w nagrodę od Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Ostatnim prezesem Kłosa Garzyn był Tomasz Karpiński, a trenerem Leszek Krzyżostaniak.

                      

Zdjęcie z meczu Kłos Garzyn – Ostrovia Ostrów (wiosna 2006), który zakończył się wygraną Kłosa 1-0. Z prawej strony widoczny jest Tomasz Siniecki, późniejszy trener GKS-u Krzemieniewo.

 

Zawodnik, który niewątpliwie zrobił największą karierę ze wszystkich piłkarzy grających w klubach z gminy Krzemieniewo. Tomasz Parzy (rocznik 1979), który pochodzi z Garzyna, grał m.in. w Warcie Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, Pogoni Szczecin, Arce Gdynia i obecnie w niemieckim 1. FC Neubrandenburg 04. Start do kariery rozpoczął w juniorach Kłosa Garzyn. Na zdjęciu w czasach gry w Pogoni Szczecin.


     
ZOOTECHNIK PAWŁOWICE

Utworzony został 19 sierpnia 1949 roku jako Ludowy Zespół Sportowy, później nazwany „Zootechnik”. Założycielem i pierwszym prezesem klubu był Bronisław Myśliński. Jednym z organizatorów był Wacław Katarzyński, który odbył w tym celu specjalny kurs. Początkowo zawody sportowe odbywały się na prowizorycznych obiektach parku za pałacem. Dopiero w sierpniu 1956 roku otwarto boisko sportowe w obecnej lokalizacji. Najpełniejszy rozwój klubu przypada na lata 1970-90. W tym okresie Zootechnik prowadził: sekcję piłki nożnej ( składała się z 5 drużyn), sekcję jeździecką, tenisa stołowego i zapasów. Od 1980 roku prezesem był zasłużony działacz sportowy i związkowy Marian Witczak (obecny prezes GKS Krzemieniewo).

Zootechnik Pawłowice w latach 80.

W latach szczytowego rozwoju drużyn piłki nożnej LZS Zootechnik Pawłowice walczył z powodzeniem w lidze międzywojewódzkiej Leszno-Zielona Góra-Legnica. Zootechnik Pawłowice brał udział w latach 1993-96 we współzawodnictwie klubowym, organizowanym przez Telewizję Warszawa i występował w finale ogólnopolskim, będącym ukoronowaniem akcji „ Piłkarska kadra czeka…”. Pawłowicki stadion prezentuje się naprawdę okazale! Na kompleks sportowy oprócz boiska z dobrą murawą składają się kryta trybuna na 500 miejsc i boisko wielofunkcyjne typu „Orlik”. Na stadionie w Pawłowicach gościły między innymi takie drużyny jak BSG Motor Suhl, Olimpia Poznań i Chrobry Głogów. Na tym obiekcie w 1983 roku odbyły się centralne dożynki „Krzemieniewo ‘83”, na których honorowym gościem była głowa państwa gen. Wojciech Jaruzelski. Spośród długoletnich trenerów należy wymienić Zygmunta Krygla, Andrzeja Adamczaka i Emila Majkę. O wysokim poziomie szkolenia świadczy fakt przechodzenia piłkarzy z Pawłowic do klubów sportowych, występujących w wyższych klasach. Dobrym przykładem jest Mieczysław Musielak, który swego czasu grał na zapleczu ekstraklasy w Chrobrym Głogów i Maciej Śmigielski, który zagrał ekstraklasie w barwach Olimpii Poznań.

Oldboye Zootechnika, którzy zagrali w turnieju "GKS Krzemieniewo gra wspólnie z WOŚP" w styczniu 2014
 (Pierwszy z lewej, dolny rząd - Dariusz Łowicki, były żużlowiec Unii Leszno)

 

 

Gminną piłkę uzupełnia jeszcze...

PIAST BELĘCIN


Został zarejestrowany w lutym 1994 roku i zgłoszony do rozgrywek klasy B w OZPN Leszno. Prezesem klubu został Waldemar Grybski. W okresie zimowym klub prowadził zajęcia tenisa stołowego i corocznie organizował Otwarte Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym. Głównym sponsorem klubu, obok Urzędu Gminy, była firma Nowex Juliana Nowaka z Krzemieniewa. W dużym stopniu działalność klubu była wspierana przez mieszkańców. Z ich pomocą urządzono oświetlone boisko treningowe, naprawiono płytę boiska i poprawiono estetykę całego obiektu. Klub zaprzestał działalności po rundzie jesiennej sezonu 2007/08. Po wielu latach przerwy nastąpiła reaktywacja Piasta Belęcin. Drużyna przystąpiła do rozgrywek B Klasy w sezonie 2015/16. Po roku gry uzyskali awans do A Klasy.

 

Opracował Damian Marciniak

Materiały źródłowe: Panorama Leszczyńska, portale internetowe, „Gmina Krzemieniewo wczoraj i dziś” Tadeusz Mulczyński, „700 lat Pawłowic” Jarosława Wawrzyniaka, materiały własne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Buttony

Ostatnie spotkanie

Sarnowianaka SarnowaGKS Krzemieniewo
Sarnowianaka Sarnowa 3:0 GKS Krzemieniewo
2016-11-11, 13:30:00
    relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 13
Korona Wilkowice 2:0 Sokół Chwałkowo
Piast Belęcin 3:1 Awdaniec Pakosław
Pelikan Dębno Polskie 2:1 Ruch Bojanowo
Grom Czacz 4:2 LUKS Stare Bojanowo
GKS Krzemieniewo 4:1 Tur Turew
Błękitni Kąkolewo 4:3 Wielkopolanka Szelejewo
Lew Pogorzela 1:2 Sarnowianaka Sarnowa

Najnowsza galeria

GKS - Mas-Rol Spławie Foto: Damian Marciniak
Ładowanie...

Ankiety

Które miejsce na zakończenie sezonu 2016/17 zajmie GKS Krzemieniewo?

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14
Awdaniec Pakosław - Wielkopolanka Szelejewo
GKS Krzemieniewo - LUKS Stare Bojanowo
Korona Wilkowice - Sarnowianaka Sarnowa
Ruch Bojanowo - Lew Pogorzela
Pelikan Dębno Polskie - Piast Belęcin
Grom Czacz - Sokół Chwałkowo
Tur Turew - Błękitni Kąkolewo

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 11 gości

dzisiaj: 130, wczoraj: 140
ogółem: 1 883 007

statystyki szczegółowe